Čarodějky z New Yorku :Náhrdelník života- do 23/12 2/2

23. prosince 2012 v 14:06 | -E
Nešlo to vložit naráz..


"Anne! Podívej se!" řekla El a ukázala na obrázek v deníku, Anne se na zlomek vteřiny přestala dívat na cestu a nehlédla do deníku. "No a?" zeptala se a zase se začala dívat na cestu. "No a.. je to ten náhrdelník z mého snu a podívej to je ta žena, která mi dala náhrdelník, kvůli kterému je teď Sidney v nemocnici, ten náhrdelník!" odsekla El. "No jo, je to on." odpověděla unaveně Anne. "No.. zdá se, že jsme na stopě něčemu záhadnému, poslouchej." řekla a začala číst "Eleanořin náhrdelník je ten nejmocnější náhrdelník na světě, jeho první nositelkou byla královna Eleanor, která zmizela za záhadných okolností v roce patnáctset-dvanáct v den sedmnáctých narozenin jejího syna prince Kaleba II., kterému měla předat vládu. Kaleb a jeho žena, tehdy sedmnáctiletá princezna Jadelyn přesně za rok zemřeli na tom místě, kde byla naposledy viděna. Náhrdelník se nikdy nenašel, ale říká se, že se královna za pětset let vrátí, najde poslední pokrevní příbuznou princezny Jadelyn a té dá náhredlník za účelu toho, že si ho nasadí a pokud nebude dost silná, náhrdelník z ní vysaje všechnu sílu, ona pak zemře, tím bude navždy ukončena její krevní linie a královna bude moct v klidu žít svůj posmrtný život." dočetla El a podívala se na Anne. "Myslíš že.." řekla El. "Ty přece nejsi.." odpověděla Anne. "A co když jsem? Proč by mi jinak dávala ten náhrdelník?" odpověděla El. "No, ber to z té lepší stránky. Jsi potomkem králů." odpověděla Anne a obě se zasmály. Anne zastavila auto "Pá El!" řekla. El otevřela dveře a vystoupila z auta na ulici. "Pá, uvidíme se zítra ve škole." odpověděla El a zabouchla dveře. Anne odjela a El začala hledat klíče. "Sakra! Zase jsem je nechala doma, Kat je na tom školení, no bezva! Asi se dneska budu celou noc toulat po ulici." řekla a pomalu šla k lavičce stojící před jejich domem, posadila se a vytáhla z tašky deník, otevřela ho a začala si číst.

Elisabeth už pomalu usínala, najednou před ní zablikala světla auta.. Kathrine konečně přijela domů. Elisabeth vstala z lavičky, popadla deník a tašku a rozběhla se za Kathrine. "Co děláš tak pozdě venku ?" vyjela na ni Kathrine. "Ty jsi nebyla doma a já jsem neměla klíče. Počkat.. a kde jsi vlastně byla ?" Čekám tady už asi tři hodiny !" vyštěkla na ni El. "Víš co ? Zapomeneme na to." vycouvala z toho Kathrine, El věděla že Kathrine něco skrývá, ale bylo jí to jedno, protože byla tak unavaná že až přišla domů, lehla si a spala.
"Crrr.." někdo zazvonil Elisabeth otevřela oči a podívala se na hodiny, bylo šest hodin ráno. El si rychle převlékla tričko a mikinu a běžela otevřít, aby to Kathrine nevzbudilo. Za dveřmi stála Bonnie a Annie. "Co tu sakra děláte v šest hodin ráno ?" zašeptala a pozvala je dál. "Četla jsi ty deníky ?" zeptala se Bonnie a skočila El na postel. El se podívala na stůl s deníkem její matky a odpověděla. "Jo.. četla. Proč ?" sedla si na postel vedle Bonnie a popadla plyšového tigra. "Annie. Řekni jí to !" žduchla Bonnie do Annie. "Co.. co my má říct ?" vykřikla Elisabeth, vstala z postele, položila tigra a popadla hřeben. "No.. v deníku mé matky.." nedořekla Annie "A mé !" přerušila ji Bonnie. "Pšt!" okřikla ji Annie a pokračovala. "Takže v deníku mé matky jsem vyčetla něco o kletbě náhrdelníku a.. jeho majitelů." dořekla Annie. El se rozběhla ke svému stolu, popadla deník a začala z něj něco číst. "Královna Eleanor, nositelka Eleanořina náhrdelníku a její manžel král Christofer byli na cestě do Irska aby vyzvedli nastávající jejich syna. Královna ale uviděla starou chudou pocestnou a nechala zastavit kočár. Vystoupila z něj a pocestné dala kus kuřete, které měli ssebou. Pocestná ji zastavila a věnovala jí náhrdelník, legenda praví, že když se královna chtěla ohlédnout a poděkovat jí, už tam nebyla. Královna nechala náhrdelník ve své šperkovnici celý rok, ale v den sedmnáctých narozenin jejího syna Caleba (přesně za rok) si ho ze záhadných důvodů vzala. Přišla na slavnostní oběd, ale něco se stalo.. říká se, že pocestná se znova objevila a spustila kletbu náhrdelníku. Královna zmizela a na jejím místě u stolu byl jen náhrdelník. Od té doby si náhrdelník nikdo nenasadil a ten kdo si ho nasadí prý za záhadných okolností zmizí." dočetla a podívala se na Annie a Bonnie. Společně vykřikly "Sidney!" "Co budeme dělat? To Sidney zmizí?" spanikařila Annie. "Já jsem ji nikdy neměla ráda.." dodala Bonnie a zasmála se. "Haló! Prober se Bon. Sidney je prokletá!" seřvala ji Elisabeth. "Počkat.. ale jakto, že Sidney nezmizela ?" zarazila se Annie. El popadla deník.. "Pokud však má dotičná osoba nadpřirozenou moc, nezmizí hned. No.. podle toho deníku máme asi týden abychom našli kámen smrti a nasadili ho do náhrdelníku." zestručnila El dlouhý text v deníku a dala si ho do tašky. "A kde ho máme najít?" zeptala se Bonnie s nadějí, že to někdo bude vědět, ale bohužel ani jedna z nich netušila, že kámen je přímo před nimi.

Angie přišla k Elině skříňce "Ahoj El, promiň že jsem se včera nestavila s holkama." "To nevadí, já jsem jenom ráda když se ke mě někdo nestaví v šest hodin ráno. Teď jsi oficiálně moje nejlepší kámoška číslo jedna." odpověděla El, zasmála se a odešla spolu s Angie do třídy. "Ang, El pojďte sem !" zavolaly z první lavice Annie a Bonnie. El se rozhlédla po přeplněné třídě, podívala se k oknu a uviděla Teu, Sidney a Lucy, bavily se s Andrewem (El do něj byla zabouchnutá, ale to je jiný příběh). Když se na ni Tea podívala rychle trhla hlavou a otočila se na holky. "Tak co máte ?" zeptala se potichu. "Vedu si deník." usmála se Bonnie. "To já taky, už od šestý třídy.." odpověděla El a začala něco hledat v tašce. "Počkat.. teď bude anglina, my ji máme vedle a vy?" řekla Annie a rozběhla se nahoru. Angie a Bonnie se na sebe podívaly. "A sakra, máme ji nahoře.. my už běžíme, měj se El" řekla Bonnie a odešla spolu s Angie. "Pa B pa Ang." El taky odešla, ale nevšimla si, že Bonnie spadl na zem deník. Tea přiběhla ke dveřím, rozhlédla se a sebrala Bonniin deník.
"Dlouho jsem si nepsala deník, ale teď na to mám důvod. Dnes píšu o posledním týdnu.." četla na hlas Tea, ale přerušilo ji zvonění. "Teo, když tak ráda čteš.. pojď k tabuli a přečti nám báseň, kterou jste si měli připravit na dnešek. A vy ostatní si otevřete své složky a opakujte si co jste dělali minule." řekl učitel, usadil se a nalistoval si ve svém tlustém sešitě stránku s touto třídou.
"Crrrr..." zazvonilo na konec hodiny, Bonnie se podívala do tašky aby vytáhla svůj deník, ale nebyl tam. Utíkala zpět do třídy, ale tam taky nebyl. Bonnie byla zoufalá, protože si tam psala to, co by si opravdu neměla žádná z nich přečíst..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama